آمریکا اشک میریزد و گریه می‌کند و ما چه خوشحال و خندانیم

آدينه، 13 آبان ماه 1390 برابر با 2011 Friday 04 November

امام جمعه: نیروی قدس اشک آمریکا را درآورده

ایرنا: خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه صدای شکستن استخوان‌های لیبرال دموکراسی غرب به گوش می‌رسد، تحلیلگران غربی خود به این مساله اذعان کرده‌اند که ‘لیبرال دموکراسی’ غرب در حال اضمحلال است.
،”آیت‌الله احمد خاتمی “در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران به اشاره به جنبش مردمی وال‌استریت در آمریکا گفت: وی افزود: با وجود هوای سرد و برفی، مردم آمریکا با برپایی چادر، می‌خواهند فریاد اعتراضی خود را ازاقدامات مقامات کشورشان به جهانیان برسانند.
وی با اشاره به برنامه خروج نیروهای آمریکایی از عراق گفت: شرایط کنونی آمریکا از جمله خروج ذلیلانه از عراق و جنبش مردمی وال‌استریت و … روزهای ذلت‌باری برای این کشور رقم زده که تاکنون شاهد آن نبودند.
** تقابل استکبار با جریان حق پیشینه دیرینه دارد
خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه به تحلیل قرآنی از وضعیت استکبار و تقابل آن با جریان حق پرداخت و گفت: بررسی آیه‌های قرآنی به خوبی گواه آن است که تقابل استکبار با جریان حق پیشینه دیرینه دارد.
وی افزود: آیات زیادی از قرآنی به تبیین چهره استکبار پرداخته که دو کلید واژه مهم ‘شیطان’ و ‘فرعون’ در میان آن وجود دارد.
آیت الله خاتمی گفت:‌ اگر کسی به خوبی سیمای استکبار را از نگاه قرآن ترسیم کند، این دو واژه کلیدی را مشاهده خواهد کرد.
وی یادآورشد: در بررسی آیه‌های قرآن، نام هر موجود طغیانگر و موذی، شیطان است، ضمن آنکه نام ‘فرعون’ 74 بار در قرآن آورده شده است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد اگر کسی آیات قرآن را بررسی کند، تمام ویژگی‌های نظام استکباری را پیدا می‌کند.
**‌ سه ویژگی شاخص استکبار
وی سه ویژگی شیطان و فرعون براساس آیات قرآنی را ‘خودبرتر بینی’، ‘مقابله با حق’ و ‘جنایت علیه بشریت’ برشمرد و گفت: خودبرتر بینی را آشکارا در دولت‌های استکباری بوژه آمریکا می‌بینیم.
خاتمی با بیان آنکه استکبار بدون هیچ دلیل و مدرکی مدعی مدیریت بر جهان هستند، افزود: آنها مدعی‌اند که در همه عرصه‌های جهانی باید مدیریت کنند و در واقع جامعه جهانی را مصداق خود می‌دانند.
**‌ کشتی آمریکا به گل نشسته است
وی گفت: براین اساس طی 50 سال اخیر آمریکا در ده‌ها کشور به طور مستقم و غیرمستقیم دخالت نظامی کرده‌اند.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه آمریکا همچنان نیز ادعاهای دروغنی دارند، تصریح کرد که کشتی آنها به گل نشسته است.
** ناتوانی آمریکا در اداره کشور در عین ادعای مدیریت جهان
آیت‌الله خاتمی در ادامه جنبش مردمی ‘وال استریت’ را که 99 درصد علیه یک درصد به اعتراض برخاسته‌اند مورد اشاره قرار داد و گفت: وقتی دولتمردان آمریکایی نمی‌توانند به کشورشان را اداره کنند، چگونه مدعی مدیریت جهانی را دارند؟
وی رویکرد حاکمان آمریکا را نشانه استکباری بودن آنها دانست و گفت: مقابله با حق، ویژگی خاص استکبار است بطوری که در این زمینه برای رسیدن به مقاصدشان از هر اقدامی کوتاهی نمی‌کنند.
** خنثی شدن همه توطئه‌های آمریکا علیه ایران
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به تلاش‌های آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی برای مقابله با کشورمان گفت: آنها از ابتدای انقلاب هرکاری که می‌توانستند علیه کشورمان انجام دهند،‌ کوتاهی نکردند؛ در واقع اگر هم نتوانستند علیه کشورمان اقدامی انجام دهند به دلیل ناتوانی در انجام آن بوده است.
خاتمی، جنگ تحمیلی و 6 کودتای نافرجام علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: به یاری خدا همه این توطئه‌ها علیه ملت ایران خنثی شد.
وی افزود: فتنه سبز در سال 88 که نوعی کودتای مخملی بود و غرب نیز به آن اعترف کرد، با شکست مواجه شد.
خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد که تا ملت ایران در مسیر دین و معنویت حرکت کند، تمام توطئه‌های دشمنان خنثی خواهد شد.
وی یادآور شد که همه این توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران با ایستادگی مردم مومن و مقاومت ملت ایران بی‌اثر شده است.
**‌مردم جهان، ادعای احمقانه آمریکا را هم رد کردند
آیت‌الله خاتمی با اشاره به سناریوسازی و اتهام‌زنی آمریکا علیه کشورمان، گفت: دروغی که آنها درباره طرح ترور سفیر یک کشور در آمریکا مطرح‌ کرده‌اند، آنقدر احمقانه است که هیچ فرد عاقلی آن را باور نمی‌کند.
وی افزود: طبق نظرسنجی انجام شده در دنیا، بیش از 60 درصد مردم این سناریو را دروغ مطرح شده از سوی مقامات آمریکایی دانسته‌اند.
** مدعی مبارزه با تروریسم، دستور ترور صادر می‌کند
خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: دولتمردان آمریکایی با وقاحت تمام پشت تریبون قرار گرفته و اعلام می‌کنند که یکی از فرماندهان سپاه ایران را باید ترور کرد.
وی افزود: آمریکا که مدعی است، پرچم مبارزه با تروریسم را در دست گرفته و با آن بهانه به عراق و افغانستان حمله و این کشورها را اشغال کرد اکنون به صراحت دستور ترور صادر می‌کند.
وی این اقدام دولتمردان آمریکایی را ‘اوج ننگ’‌ این کشور و در عین حال نشانه افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست که توانسته‌اند اشک آمریکا را درآورند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *