اقتصاد توحیدی، اسلام ناب محمدی، تورم، و هزینه مردن

نمیرید که خرج مردن خیلی‌ بالا رفته، یا شروع به مداحی کنید تا پنجاه در صد تخفیف مخصوص بگیرید. حالا هی‌ نق بزنید که رژیم  اسلامی در فکر هنر مندان نیست    .به خبر زیر توجه کنید

سایت کلمه: لایحه «تعیین بهای خدمات سازمان بهشت زهرا (س)» پس از ماه‌ها بحث و چالش درباره نرخ خدمات بهشت زهرا (س)، اوایل دی‌ماه در دستور کار شورای شهر تهران قرار گرفت.

اما از آنجا که این لایحه تنها در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بررسی شده بود، برخی اعضای شورا از جمله حمزه شکیب ـ رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران ـ با بررسی لایحه در صحن علنی، پیش از بررسی در کمیسیون‌های شورای شهر مخالفت کردند این لایحه موقتا از دستور کار خارج شد.

خسرو دانشجو ـ سخنگوی شورای شهر تهران ـ در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی که این لایحه بررسی شد، فعلا تنها یک بند آن به تصویب نهایی رسید، گفت: بند یاد شده حاوی تاکید شورای شهر تهران بر دفن رایگان در قطعات جاری سازمان بهشت زهرا (س) بوده است.
نرخ‌های نجومی آرامگاه خانوادگی در بررسی کمیسیون‌های شورای شهر، تعدیل شده است

یکی از دلایل اصلی خروج موقت لایحه از دستور جلسه در گذشته، مخالفت برخی اعضای شورای شهر با نرخ‌های نجومی آرامگاه‌های خانوادگی بود.

در لایحه شهرداری تهران، نرخ آرامگاه خانوادگی مسقف با تعداد ۲۵ تا ۲۴ قبر دو طبقه به مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان و با تعداد ۲۵ تا ۲۴ قبر سه طبقه به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است که سازمان بهشت زهرا (س) حسب مورد مجاز به دریافت آن است.

همچنین براساس این لایحه، آرامگاه خانوادگی روباز با ۱۰ قبر دو طبقه به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان و با ۱۰ قبر سه طبقه به مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان خواهد بود.

دانشجو با بیان اینکه در جلسه اخیر به بررسی این بخش‌های لایحه «تعیین بهای خدمات سازمان بهشت زهرا (س)» نرسیدیم و ادامه بررسی این لایحه به جلسه دیگری موکول شد، افزود: در جریان بررسی این لایحه در کمیسیون‌های شورای شهر، نرخ‌های نجومی پیشنهادی شهرداری برای آرامگاه‌های خانوادگی بسیار تعدیل شد.

وی البته از اعلام نرخ‌های پیشنهادی شورای شهر برای آرامگاه‌های خانوادگی، پیش از تصویب نهایی درشورای شهر تهران خودداری کرد.

پیشنهاد اعضای شورا ارائه قبر رایگان به هنرمندان است، اما باید منتظر نتیجه بررسی لایحه در صحن باشیم

یکی دیگر از بخش‌های چالش‌برانگیز لایحه شهرداری تهران در خصوص نرخ خدمات بهشت زهرا (س)، بر هم زدن رویه پیشین سازمان بهشت زهرا (س) در خصوص ارائه قبر رایگان به هنرمندان بود.

بنابر مفاد لایحه‌ شهرداری تهران، کفن و دفن نام‌آوران، ورزشکاران، هنرمندان، مداحان و کارکنان تمام وقت شهرداری تهران و واحدهای تابعه و خانواده کارکنان سازمان بهشت زهرا(س)، در قطعات غیر جاری دیگر رایگان نبوده و مشمول حداکثر۵۰ درصد تخفیف خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *