جنبش وال ‌استریت حاصل خون شهداست

آدينه، 13 آبان ماه 1390 برابر با 2011 Friday 04 November

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم اختتامیه دومین کنگره شعر مقاومت بین‌المللی اسلامی با اشاره به اینکه تمام نهضت‌های آزادیبخش دنیا از مصر تا جنبش وال‌ستریت در خیابان‌های نیویورک، حاصل خون شهدای انقلاب اسلامی است، گفت: شاید کسانی بر ما خرده بگیرند که دیگرانی هم بودند که در جنگ‌های مختلف در جهان کشته شدند و شما چرا انقلاب‌های آزادیبخش جهان را حاصل آنها نمی‌دانید. اما بحث ما بحث کیفیت این ماجراست. کودکان زیادی نیز در طول تاریخ کشته شده‌اند، اما آنها کجا و حضرت علی اصغر (ع) کجا؟ در واقع خون سید الشهداست که تا ابد بیدارگر بشریت است و اخلاص شهدای انقلاب اسلامی در نبرد با استکبار بود که امروز بیدارگر تمام امت‌های اسلامی است.

سردار محمدرضا نقدی در ادامه با اشاره به اینکه امروز هم باید مدیون شهدایی بود که در خیابان‌های منامه، حجاز و یمن با خون خود نهضت مقاومت اسلامی را به جلو می‌برند، اظهار داشت: قلم به دستان و اهالی ادب باید مراقب باشند تا از این قافله عقب نمانند. شعر و ادبیات همواره پشتوانه بزرگی برای پابرهنگان و مظلومان جهان بوده و ظرفیت اصلی آنها که روحیه مقاومت و استواری موجود در آنها بوده است را به این واسطه منتقل کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امام (ره) به ما یاد داد دوره حزب، گروه و سندیکا بازی تمام شده است. امروز حرف اصلی را مردم می‌زنند و در این میان تنها تزویر دشمنان است که می‌تواند تاثیر بگذارد و دقیقا در همین جاست که شاعران باید به مردم بصیرت داده و در بیداری و روحیه بخشیدن به آنها کمک کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *