جنگ جنگ بازم جنگ ، از اولش جنگ تا آخرش جنگ. مهدی بیاد جنگ مهدی نیاد جنگ

آدينه، 13 آبان ماه 1390 برابر با 2011 Friday 04 November

 بچه‌های نسل سوم راه شهدا را ادامه دهند

به گزارش ايسنا حجت‌الاسلام والمسلمين احمد پناهيان در مراسم شبي با شهدا كه با حضور جمعي از مسئولان،خانواده‌هاي شهدا،جانبازان و بسيجيان در محل مسجد جامع کاشمر برگزار شد،برپايي يادواره‌هاي شهدا را يادآور محفل انس، ضيافت و روزهاي خوب تا يادآور روزهاي تلخ عنوان کرد و گفت: هر مجمع و مجلسي که به ياد، خاطره و نام شهدا برگزار مي‌شود، ميزبان آن خود خداوند است.

حجت‌الاسلام پناهيان با اشاره به اينکه وقتي از حقوق شهدا صحبت مي‌کنيم بايد انگيزه و عواملي که موجب شد جانشان را تقديم کنند، مورد بررسي قرار بگيرد، افزود: يک هزار شهيد و ۲۸ سردار اين شهرستان توقعات و انتظاراتي دارند که بايد برآورده شود.

وي با بيان اينکه نمي‌توانيم به سادگي از کنار ۳۰۰ هزار شهيد بگذاريم، به جريان واقعه کربلا و انگيزه قيام امام حسين(ع) اشاره کرد و افزود: اقامه امر خدا و جهاد في سبيل‌الله از جمله اهداف امام حسين(ع) بود که به خاطر آن به شهادت رسيد.

حجت‌الاسلام پناهيان با بيان اينکه بازگشت حضرت زينب(س) در اربعين امام حسين به کربلا به خاطر گريه و زاري نبود بلکه خودش آغاز يک کربلاي ديگر بود، افزود: کليد تمام مبارزهاي ديگر از جمله قيام مختار بعد از عاشورا بعد از اين واقعه زده شد.

وي با اشاره به اينکه وظيفه همه ما بعد از جنگ اين است که نگذاريم آتش احقاق حق و مطالبه خون شهدا خاموش شود، گفت: متاسفانه وقتي از چفيه و جنگ صحبت مي‌کنيم بعضي‌ها فکر مي‌کنند مربوط به يک زماني بود که تمام شده است.

حجت‌الاسلام پناهيان با اشاره به اينکه اگر بچه‌هاي نسل سوم مي‌خواهند راه شهدا را ادامه دهند بايد با انگيزه و هدف آن‌ها آشنا شوند، افزود: دفاع مقدس الگوي خود را از کربلا گرفت، شباهت اين جنگ با جنگ کربلا در خون‌هاي ريخته شده نبود بلکه در انگيزه و آرمان بود.

وي يادآور شد: انگيزه شهدا در جبهه‌ها همانند ائمه (ع) در نابودي تمام حکومت‌هاي ظالم بود به همين جهت بود که در هر سنگري که مي‌رفتي، رد پاي ائمه (ع) وجود داشت.

اين استاد حوزه و دانشگاه گفت: متاسفيم که ما حتي نسبت به حقوق شهداي خومان کاري نکره‌اديم. آن‌قدر دست روي دست گذاشتيم و کار نکرديم که ديگران فکر کردند شهدا مردند و در دوره‌اي حتي اسم شهدا را به خاطر اينکه از اصل جهاد في‌سبيل‌الله و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي اطلاعي نداشتند، از سطح خيابان‌ها حذف مي‌کردند

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *