خاوری ويلای 3 ميليون دلاری را 2 دلار بخشيد

پنجشنبه، 12 آبان ماه 1390 برابر با 2011 Thursday 03 November

روزنامه كانادايي گلوب اند ميل نوشت كه محمود رضا خاوري مدير عامل مستعفي بانك ملي كه هم اكنون در تورنتو كانادا اقامت دارد ويلاي 3 ميليون دلاري خود در تورنتو را كه در سال 2007 خريداري كرده بود ، در 7 اكتبر ( كمتر از يك ماه پيش) به قيمت دو دلار به دخترش منتقل كرده است.

به گزارش سایت عصر ايران اين روزنامه كانادايي نوشت :‌” ‌در حالي كه مقامات كانادا مشغول بررسي لغو شهروندي محمود رضا خاوري و استرداد او به ايران هستند ، وي و همسرش ويلاي 3 ميليون دلاري شان در تورنتو كانادا را به دخترشان منتقل كردند.

گلوب اند ميل در ادامه گزارش خود مي نويسد كه خانواده خاوري يك خانه 660 هزار دلاري ديگر در خيابان هاليوود در منطقه يورك شمالي دارند كه به نام همسر خاوري است .

اين روزنامه كانادايي در ادامه مي نويسد تحليلگران اطلاعاتي آمريكا بر اين باورند كه آقاي خاوري مخزني ارزشمند از اطلاعات مالي و بانكي ايران است و به سازمان هاي اطلاعاتي آمريكا توصيه كرده اند كه از مقامات كانادايي بخواهند تا وي را مورد بازجويي قرار دهند.

يكي از مقامات سابق وزارت خازانه داري آمريكا مي گويد كه دولت كانادا بايد اموال خاوري در كانادا را مسدود كند چرا كه وي مدير عامل بانكي بوده است كه در ليست سياه تحريم هاي بين المللي قرار داشته است.

“آوي جوريش ” يكي از مقامات سابق وزارت خزانه داري آمريكا درباره خاوري مي گويد :‌” او معدن طلايي از اطلاعات ارزشمند درباره فعاليت هاي مالي و بانكي مخفي ايران است و مي داند كه چگونه ايران به صورت مخفيانه پول جابجا مي كند.”

گفتني است نام بانك ملي جزء يكي از 279 شركت و موسسه ايراني است كه طبق قانون تحريم هاي كانادا عليه ايران كه در سال 2010 تصويب شده است ، هر گونه معامله شهروندان و موسسات و نهادهاي كانادايي با اين بانك مشمول جريمه و مجازات مي شود.

روزنامه كاندايي گلوب اند ميل در ادامه مي نويسد خاوري از سال 2005 به شهروندي كانادا در آمده است و خانواده اش از سال 2001 در تورنتو صاحب املاك و مستغلات بوده اند.

اين روزنامه مي افزايد پسر خاوري پيش از اين مدير يك آژانس مسافرتي و توريستي در تورنتو بوده

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *