دارم از دست ايميل هام خل و چل ميشم

ba tashakor az hameye doostan be khatere ferestadane emailhaye khoob.

طنز جالبی است به خوندنش میارزد…..

اولا تمام مرض هاي من با پياز و هويج و گلابي و سير و زنجبيل و جوشونده هاي پوست گردو و بقيه علف هاي مختلف درمان شده.

يا هنوز هم برام پيغام مياد که جلوي زير آب رفتن پاسارگاد رو هرجوري که ميتونم بگيرم! . . . گاهي با خواهش و درخواست امضا طومار و گاهي هم با فحش و ناسزا بهم ميگن که بي وطني که مقبره يکي از اجداد بزرگوارت به خاطر افتتاح سد توسط دولت مهرورز داره زير آب ميره و تو نشستي تو خونه ات. به بي غيرتي متهم هستم.

ياخليج فارس را عرب ها خوردن و تو به گوگل چيزي بنويس به خيالشون من مدير گوگلم

ديگه يه لقمه راحت تو رستوران از گلوم پايين نميره، چون دوستان عکس هرچي جونور که توي بشقابهاي نيمه خورده و سوپ ها و غذاهاي رستوران ها پيدا شده رو، برام فرستادن و تمام ماشين هاي حمل گوشت را در حال حمل گربه هاي بي صاحاب پوست کنده در چين که بجاي گوشت هاي کم ياب به دنيا صادر ميشه ميبينم.

بدون اينکه جايي سفر کنم تمام مناظر ممالک و شهرهاي مختلف دنيا و حتا کهکشان ها را از حفظم

آدرس تمام مجامع جهاني رو حفظ شدم و با همشون مکاتبه دارم چون بارها ازشون درخواست کردم که مراسم عيد نوروز را آيين جهاني اعلام کنند و هر چي دهات تو ايران است در يونسکو بعنوان ميراث فرهنگي بشريت ثبت بشه.

البته هنوز اميدوارم که توي برنامه اي که يکي از ايميل ها ميگفت صد در صد حقيقت داره با فرستادن ايميل به 2500 نفر از دوستام مبلغي معادل 273 657 دلار درآمد مفت و مسلم نصيبم بشه

ديگه تمام حرفاي پائولو کويلو و مارکز و دکترشريعتي و چارلي چاپلين و دکتر حسابي و گابريل باتيستوتا رو راجع به زيبايي زندگي و خوب بودن ونصايح مشفقانه که فکر و غصه گذشته را نخورم و از حفظم. ، به اون پيرمرد گداي کور بيچاره اي که زيبايي بهار رو نميديد و يک کسي نوشته جلوشو عوض کرد و يک مرتبه همه کمکش کردند فکر ميکنم و احساس ميکنم من خيلي از اون بدبخت ترم چون زيبايي طبيعت رو ميبينم ولي کسي بهم پول نميده

ديگه نميتونم با خيال راحت از سوپر مارکت خريد کنم چون تمام محصولات غذايي ساخت چين است که با ايميل نشون ميدن چجوري تو چه کثافت دوني به زور دارن با تلمبه تو دهان مرغ و بوقلمون به جاي غذا اشغال ميچپانند

به لطف دوستان من ديگه نميتونم نوشيدني هاي گازدار بخورم چون نصف بيشترشون جرم هاي توالت رو فورا تو خودشون حل ميکنن. پفک که به هيچ عنوان، چون موقع آتيش گرفتن ازش دود سفيد عجيبي متصاعد ميشه و همچنين هيچ آبي که تو بطري يخچال باشه را نميتونم بنوشم چون هفت جور سرطان مختلف مياره، در عين حال از مايکرويو هم براي گرم کردن غذا نميتونم استفاده کنم چون گلدوني که با آب يکبار گرم شده در مايکروويو آب داده شده بود، 3 روزه پلاسيد!روغن مايع نمي خورم چون پارافينه، کره نمي خورم چون فهميدم همون گريسه که سفيدش کردن، هندونه نمي خورم چون مي دونم با اسپري قرمزش کردن و…
و از همه بدتر امواج موبايله که اگه پنج تاش با هم رو موقع زنگ زدن، جمع کني يه تخم شتر مرغ رو 30 ثانيه اي ميپزه ديگه منو که جاي خود داره!

با آگاهي که در اثر اين ايميل ها پيدا کردم، ديگه تمام مدتي که سوار اتومبيلم هستم مراقب اطرافم، که مبادا يه رواني با يه تفنگ آب پاش که توش اسيد سولفوريک ريخته بياد سراغم!

يا قوطي خالي پشت ماشينم ببنده و تا راه مي افتم و نگه ميدارم که ببينم صداي چيه يکي ميپره پشت رل وماشين منو ميدزده …

ديگه نميتونم به شماره هايي که نميشناسم و روي صفحه موبايلم ظاهر ميشه جواب بدم چون ممکنه در اثر مکالمه با اونا بعدا” برام قبضي بياد که ميگه من 2 ماه تموم با جاماييکا و اوگاندا حرف زدم.

به خاطر نصيحت عالمانه ايميل ها که بر مبناي تحقيقات يک دانشمند آلماني که در پرو تحقيق ميکرده ارسال شده بود، 5 هفته تمام سعي کردم از عصاره آبليمو و سير و گشنيز که سه روز در آفتاب و سه روز در سايه مونده بود به جاي نهار و شام استفاده کنم تا پوستم شفاف شه و تمام سوراخاي بدنم باز شه، اما اين فقط باعث شد تا عمر دارم ديگه چيزي که بو و مزه اين سه تا رو بده، نخورم!

ديگه به هيچ عنوان در هيچ دريايي شنا نميکنم چون حجم ادرار نهنگ ها و کوسه ها در هر نوبت، برام ارسال شده!
واقعا نمي دونم بايد چه خاکي به سرم بريزم…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *