موشک بالستیک که در ساعات اولیه روز یکشنبه به اربیل پایتخت کردستان در شمال عراق 

اربیل، عراق، 13 مارس (رویترز) - رسانه دولتی ایران گزارش داد که سپاه پاسداران ایران مسئولیت 12 موشک بالستیک را که در ساعات اولیه روز یکشنبه به اربیل پایتخت اقلیم کردستان در شمال عراق اصابت کرد، بر عهده گرفت و افزود که این حمله علیه "راهبردی اسرائیل" بوده است. مراکز» در اربیل.
این حمله موشکی در حالی صورت می‌گیرد که مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 ایران، پس از درخواست روسیه در آخرین لحظه، قدرت‌های جهانی را مجبور به توقف مذاکرات برای مدت نامعلومی علی‌رغم داشتن متنی تا حد زیادی تکمیل‌شده، کرد.
وزارت کشور کردستان گفت: این موشک‌ها که ساختمان جدید کنسولگری آمریکا را هدف قرار دادند، تنها خسارت مادی به بار آورد و یک غیرنظامی زخمی شد. یک مقام امنیتی عراق به رویترز گفت که این موشک ها ساخت ایران است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای مسئولیت حمله موشکی به «مراکز استراتژیک» اسرائیل در اربیل را بر عهده گرفت. در بیانیه
یک مقام آمریکایی ایران را مسئول حمله اوایل روز یکشنبه دانست اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.
سخنگوی کرد برای مقامات منطقه گفت که حمله روز یکشنبه تنها مناطق مسکونی غیرنظامیان را هدف قرار داده است، نه یک پایگاه خارجی و از جامعه جهانی خواست تا تحقیقاتی را انجام دهد.

به طور جداگانه، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آن را یک "حمله ظالمانه" خواند اما گفت که هیچ آمریکایی آسیب ندیده و هیچ آسیبی به تاسیسات دولت ایالات متحده در اربیل وارد نشده است.
نیروهای آمریکایی مستقر در مجتمع فرودگاه بین‌المللی اربیل در گذشته مورد هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته‌اند که واشنگتن گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران را مقصر آن می‌داند، اما چندین ماه است که چنین حملاتی رخ نداده است.