پلیس مونیخ: مهاجم یک ایرانی-آلمانی ۱۸ ساله بوده است‌

چند کودک و نوجوان در میان کشته شدگان

پلیس مونیخ گزارش کرده در میان قربانیان تیراندازی روز جمعه، چند نوجوان قرار دارند. حال سه نفر از زخمی‌های این واقعه هم بسیار وخیم گزارش شده است.

00:47 GMT 

پلیس می‌گوید تیرانداز از یک اسلحه کمری استفاده کرده است. این در حالی است که در گزارش‌های اولیه تیرانداز مسلح به استفاده از اسلحه بزرگتر منصوب شده بود.

00:43 GMT 

پلیس آلمان می‌گوید در مورد گفته‌های شاهدان که مدعی‌اند مهاجم فریاد می‌زده “من آلمانی هستم” تحقیق می‌کند و از کسانی که ویدئویی در این ارتباط دارند خواسته تصاویر را برای پلیس ارسال کنند

00:06 GMT خبر فوری – حمل و نقل عمومی مونیخ از سر گرفته شد

پس از آن که پلیس مونیخ اعلام کرد تیرانداز واقعه امروز کشته شده است و احتمالا او در این تیراندازی تنها بوده، حرکت قطارها و اتوبوس‌های شهری در مونیخ از سر گرفته شده است.

23:48 GMT پلیس: مهاجم خودش را کشته است

 

پلیس آلمان اعلام کرد مهاجم مسلحی که تیراندازی امروز را در مقابل مک دونالد مرکز خرید المپیا مونیخ انجام داد، خودش را کشته است. پلیس می‌گوید مهاجم تنها یک مرد بوده که دقایقی بعد از تیراندازی خودش را کشته است. جسد یک مرد در یک کیلومتری محل تیراندازی پیدا شده که گمان می‌رود تیرانداز واقعه امروز بوده است. در جریان این تیراندازی نه نفر کشته و ده نفر زخمی شدند.

این در حالی است که در ساعات اول این واقعه شاهدان عینی از مشاهده سه فرد مسلح سخن می گفتند و پلیس هم جستجو گسترده‌ای برای دستگیری مهاجمان احتمالی ترتیب داد.

Source BBC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *