کشتار، ترور، ارعاب و تهدید، تمام اقلیت های مذهبی و دیگر اندیشان توسط نا جمهوری نا اسلامی. یهودی، مسیحی ، زرتشتی، بی دین ، و بهائ

بازداشت یکی دیگر از نوكیشان مسیحی در اصفهان

همزمان با برگزاری جشن های كریسمس در كلیساها و بویژه در بین مسیحیان فارسی زبان در داخل ایران و علیرغم گذشت دو ماه از آغاز سال جدید میلادی، آنگونه كه پیش بینی می شد نیروهای امنیتی وابسته به دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی طبق روال هرساله فشارهای خود را بر علیه نوكیشان مسیحی شدت بخشیدند.

به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز»، مقامات امنیتی جمهوری اسلامی در جهت مقابله با گسترش مسیحیت و كلیساهای خانگی به صورت سازمان یافته دستگیری های گسترده‌ای را در نقاط مختلف ایران به ویژه اصفهان نیز آغاز كرده اند. این برخوردها كه در ادامه بازداشت گسترده مسیحیان در شهرهای اهواز و شیراز می باشد، در اصفهان نیز با دستگیری آقای «حكمت سلیمی» از كشیشان كلیسای رسمی پولس آغاز شد. ماموران امنیتی صبح روز چهارشنبه مورخ سوم اسفند ۱۳۹۰ (۲۲ فوریه ۲۰۱۲) با هجوم به منزل وی واقع در فولاد شهر اصفهان ضمن بازداشت نامبرده بدون هیچ توضیحی ایشان را به مكان نامعلومی منتقل کردند.

همچنین به دنبال آن بر اساس گزارش منتشره، یك بانوی مسیحی ۷۸ ساله نیز همزمان در همان روز بازداشت شده است. بانو «گیتی حكیم پور» از اعضا و خادمین كلیسای لوقای اصفهان بود که در آپارتمان محل اقامت خود بازداشت شد. به گفته شاهدان عینی در روز دستگیری خودروهای شخصی و پلیس از ساعت ۶ صبح در جلوی ساختمان ایشان مستقر بودند.

– ادامه بازداشت ها ی همزمان

بر طبق آخرین گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز»، در ادامه بازداشت تعدادی از مسیحیان در شهر اصفهان یكی از نوكیشان اصفهان بنام «مجید عنایت» و از اعضای كلیسای خانگی نیز در همان روز چهارشنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۰ ( ۲۲ فوریه) در محل كارش توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

ماموران امنیتی پس از بازداشت به خانه او رفته و آنجا را نیز مورد بازرسی و تفتیش قرار می دهند و برخی از وسایل شخصی وی را نیز ضبط كرده و با خود می برند. “مجید عنایت” كه در اواخر تابستان سالجاری ازدواج كرده بود، ماموران در تفتیش منزل او حتی فیلم خصوصی عروسی ایشان را نیز با خود بردند که بیم آن می رود ماموران امنیتی بخواهند جهت شناسایی دیگر دوستان مسیحی ایشان و یا افراد مرتبط با وی از آن سوء استفاده نمایند.

پس از بازداشت این نوكیش مسیحی ، ماموران تا روز جمعه پنجم اسفند ماه بدفعات همسر وی را احضار و از ایشان بازجویی بعمل آوردند. همچنین از همسر وی نیز خواسته شده تا برخی وسایل شخصی “مجید ” را تحویل سرویس های اطلاعاتی دهد که احتمالن اینگونه برخورد نشان از تداوم بازداشت ایشان دارد.

این گزارش می افزاید “مجید” از زمان بازداشت تاكنون حق ملاقات و یا تماس تلفنی با همسر و یا خانواده اش را نداشته است .

لازم به ذكر است نیروهای امنیتی از طریق یكی دیگر از مسیحیان اصفهان كه قبلن بازداشت شده بود برای “مجید” پیغام می فرستند كه بزودی به سراغش خواهند آمد و خود ایشان نیز این مطلب را پیش بینی كرده بود.

“مجید عنایت” پیش از این نیز در سال ۱۳۸۸ هنگامی كه از تركیه به ایران باز می گشت توسط ماموران امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود که ضمن دادن تعهد در همان روز آزاد شد.

در حال حاضر از وضعیت سلامت و محل نگهداری ایشان اطلاعی در دست نیست اما خبرهای تائید نشده حاكی از آن است كه وی در زندان دستگرد اصفهان بند طا – الف (مربوط به زندانیان عقیدتی و امنیتی) نگهداری می شود.

نحوه دستگیری و همینطور زمان بازداشت این هموطنان مسیحی نشان می دهد که این مرحله از دستگیری ها با برنامه ریزی گسترده و در پی سلسله شناسایی های قبلی صورت گرفته است. ماموران امنیتی پیش از این نیز در شهرهای اهواز، شیراز، تهران و اصفهان اقدام بازداشت گسترده شهروندان مسیحی به صورت انفرادی و یا جمعی نموده اند. و این در حالیست که هر روز بر آمار دستگیرشدگان افزوده می شود  .از ایران پرس نیوز

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *