Fast Changing For-X Market—Buy Low, Sell High and Make lots of Money

  Monday 19 December,IranPressNews

تغییرات قیمت دلار لحظه‌ ای شد

خبرگزاری مهر : تغییرات قیمت دلار امروز دوشنبه در بازار ارز تهران لحظه‌ای شده است و قیمت این نوع ارز پس از اینکه ساعاتی قبل حتی به 1440 تومان هم بالا رفت اما هم‌اکنون با کاهش 15 تومانی 1425 تومان معامله‌ می‌شود، همچنین آشفته بازار ارز موجب حذف قیمتها از تابلوی قیمتی اکثر صرافی‌ها شده است.

با تصمیم جدید بانک مرکزی مبنی بر تعیین قیمت 1100 تومانی دلار برای اولین بار، قیمت این ارز در روز جاری در بازار دچار تلاطم و نوسانات شدید شده است.

امروز صبح ابتدا دلار 1408 تومان فروخته شد و در ادامه به 1440 تومان خیز برداشت اما ساعت 14 امروز به 1425 تومان کاهش یافت، البته قیمت ارز امروز لحظه به لحظه در حال تغییر است و حضور گسترده دلالان در این آشفته بازار نیز قابل توجه است.

فعالان بازار ارز در میدان فردوسی در گفتگو با مهر با بیان اینکه میزان خرید و فروش دلار در بازار بستگی به عرضه و تقاضا دارد، از تحریک تقاضا برای خرید دلار خبر دادند و گفتند: از صبح امروز تقاضا برای خرید دلار از بازار آزاد افزایش یافته است.

ورود گروه‌های جدید به بازار سوداگری

فعالان بازار ارز با تاکید بر اینکه سوداگری در این بازار باعث ورود گروه‌های جدید به بازار ارزهای معتبر از جمله دلار شده است، اظهار داشت: برخی افراد هستند که قبلا در کار مسکن و خرید و فروش ملک بودند و امروز سرمایه خود را وارد بازار ارز کردند.

این فعالان با اشاره به اینکه ممکن است تا پایان وقت امروز نیز قیمتها دوباره دچار تلاطم شود، افزود: بیشتر شرایط اینچنینی که بر بازار حاکم می شود، ناشی از جو روانی آن است که باعث می شود خریدار و فروشنده دچارسردرگمی شوند و واکنشهای لحظه ای از خود بروز دهند.

آنان ادامه دادند: با این حال خرده فروشان ممکن است ضرر کنند، چرا که ما در طول روز مقدار کمی ارز خرید و فروش می‌کنند و ممکن است با کاهش ناگهانی قیمتها حتی هزینه خریدمان را نیز به دست نیاوریم.

همچنین یک خریدار دلار در بازار امروز در گفتگویی با خبرنگار مهر اذعان داشت: من طی چند روز گذشته به دنبال یک فرصت مناسب برای خرید دلار هستم اما به دلیل تغییرات زیاد قیمتی تاکنون موفق به خرید ارز مورد نیازم نشده ام.

این خریدار ارز بیان داشت: در پنجشنبه گذشته وقتی من به بازار مراجعه کردم قیمت هر دلار 1370 تومان بود اما امروز به 1425 تا 1440 تومان افزایش یافته است اما من باز هم صبر می کنم و منتظر می مانم تا قیمتها دوباره شکسته شود و افت کند.

وی به این مطلب نیز اشاره کرد که ساعاتی پیش در بازار ارز حضور داشته است، قیمتها در چند مرحله دچار تغییر و کم و زیاد شده است و این موضوع باعث می شود که حتی فروشندگان اصلی و دلالان نیز دچار سردرگمی در تصمیم گیری خود شوند.

حذف قیمتها از تابلوها/ ارز مسافری نداریم

همچنین بررسی تابلوهای صرافی ها نیز نشان می دهد که طی روز جاری به دلیل بروز نوسانات شدید قیمتی انواع ارزهای معتبر، بسیاری از صرافی ها قیمت دلار، پوند و یورو را از تابلوهای خود حذف کرده اند و در صورت سئوال مشتری و پرسیدن اینکه به چه میزان ارز نیاز دارد، قیمتی را اعلام می کنند.

همچنین درب ورودی برخی صرافی ها اطلاعیه هایی مبنی بر اینکه ارز مسافری نداریم و یا اینکه لطفا در خصوص ارز مسافری سئوال نفرمایید درج شده و قابل مشاهده است

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *